Sanal Ofis Bilgilerimi Nasıl Güncelleyebilirim ?

Bilgileriniz Eksik / Hatalı olduğu için ECD Builder Kurulumu Yapamıyorsanız Bilgi Güncelleme Formu Doldurup Göndermeniz Gerekmektedir. Bilgi Güncelleme Formunun Nasıl Doldurulması Gerektiğinie Dair Daha Detaylı Bilgiyi Bu Bağlantıya bilgi-guncelleme-islemleri.pdf tıklayarak edinebilirsiniz.

COM.TR li alan adını nereden-nasıl alabilirim?

Almış olduğum com.tr li alan adını Mega Holding’ te nasıl kullanabilirim?

com.tr, net.tr, org.tr gibi uzantılar resmi uzantılardır. Şirket/kişi ‘lerden istenilen resmi evraklar sağlanıp nic.tr web sitesi üzerinden başvuru yapılarak TR li alan adı sahibi olabilirsiniz. Gerekli tüm bilgiyi https://www.nic.tr/ adresinden öğrenebilirsiniz. Almış olduğunuz .tr uzantılı domaini de DNS değişikliği yoluyla Mega Holding’ te kullanabilirsiniz.

Easy Builder harici bir yazılım kullanarak web site tasarımı yapabilir miyim?

Mega Holding, Web site tasarımı bilmeyen insanların da web site sahibi olmalarını ve tasarımlarını yine kişilerin kendilerinin yapabilmesini amaçlamaktadır. Web tasarımı en basite indirgemek amacıyla şirketimiz sadece Easy Builder yazılımının kullanılmasını önermektedir. Bundan dolayı da Wordpress, Joomla, MYSQL, MSSQL veya herhangi bir script dosyalarını Mega Holding’ te kullanamıyoruz.

Subdomain kullanmak istiyorum. Nasıl subdomain açabilirim?

Subdomain Alt Alan Adı anlamına gelmektedir. SINIRSIZ sayıda subdomain açabilirsiniz. Açmış olduğunuz subdomain’ lerde easy builder kullanabilir ve hepsinde farklı site tasarımları yapabilirsiniz.
1- Subdomain kullanmak için sanal ofisiniz üzerinden destek birimine “ subdomain kullanmak istiyorum. Lütfen bana ______.siteadiniz.com subdomainini açın. “ şeklinde ( İngilizce/Türkçe olarak ) mesaj göndermeniz yeterlidir.
2- devamında şirket size küçük bir bilgilendirme mesajı gönderecektir. Gelen bu mesaja “ kabul ediyorum. Onaylıyorum. “ (İngilizce olarak) şeklinde cevap verdikten sonra subdomain açılacaktır. Subdomaininizi easy builder panelinde görebilirsiniz.

Domain transferi nasıl yapılır?

Mega Holding’ e domain transferi yapmak istiyorsanız:

Domaini almış olduğunuz platformdan domain transfer kodu talep edip, kodu aldıktan sonra aşağıdaki sıra ile işlemi yürütünüz.
1- Sanal Ofisiniz üzerinden destek birimine “ ________.com alan adını daha önce satın aldım. Bu alan adını bu sanal ofiste kullanmak istiyorum. DOMAİN TRANSFER KODU: ABCXYZ…….. “ şeklinde domain transfer kodunuzu da belirterek mesajınızı gönderiyorsunuz. (İngilizce/Türkçe olarak )
2- Bu şekilde mesajınızı gönderdikten sonra size gelen cevapta OPTİON A ve OPTİON B şeklinde seçenekler sunulacaktır. OPTİON A dns değişikliği için, OPTİON B domain transferi içindir. Siz de “ OPTİON B seçtim “şeklinde cevap yazdıktan sonra Mega Holding sizden gerekli DOMAİN TRANSFER KODUNU isteyecektir.
3- siz domain transfer kodunu verip transfer süreci başladıktan sonra, domainin sahibinin mail adresine transfer onay maili gelmektedir, bu onay mailini inceleyip, gerekli süreci takip ederek işlemleri sizin yapmanız gerekmektedir.
Not: Domain transfer işlemi 7-15 gün sürmektedir. Bir domain ilk alındığı 60 gün ve yenilemesine son 20 gün kala transfer işlemi yapılamaz.

Mega Holding’ ten almış olduğunuz domaini başka bir platforma transfer etmek istiyorsanız:

1- Sanal Ofisiniz üzerinden destek birimine “ ______.com alan adını transfer etmek istiyorum. Lütfen domain transfer kodu verin” ( İngilizce/Türkçe olarak ) yazdıktan sonra mesajınızı gönderiyorsunuz.
2- Bu şekilde mesajınızı gönderdikten sonra size gelen cevapta OPTİON A ve OPTİON B şeklinde seçenekler sunulacaktır. OPTİON A dns değişikliği için, OPTİON B domain transferi içindir. Siz de “ OPTİON B seçtim “şeklinde cevap yazdıktan sonra Mega Holding sizden 15 USD ücret talep edecektir.
3- Hesabınızda 15 Dolar var ise “ evet, işlemi onaylıyorum. Hesabımdan 15 Dolar alabilirsiniz.” Şeklince cevabınızı (İngilizce/Türkçe olarak) belirttikten sonra, size domain transfer kodu verilecektir.
4- Eğer hesabınızda 15 Dolar yok ise, üst kollarınızdan ya da diğer Mega Holding çözüm ortaklarından 15 Dolar temin edebilirsiniz. Bu miktarı temin ettikten sonra “ evet, işlemi onaylıyorum. Hesabımdan 15 Dolar alabilirsiniz.” Şeklince cevabınızı (İngilizce/Türkçe olarak) belirttikten sonra, size domain transfer kodu verilecektir. Bu işlem için hesabınızda bulunan VOUCHER’ larınızı kullanamazsınız.

Not: Domain transfer işlemi 7-15 gün sürmektedir. Bir domain ilk alındığı 60 gün ve yenilemesine son 20 gün kala transfer işlemi yapılamaz.

DNS değişikliği nasıl yapılır?

Mega Holdins’ ten almış olduğunuz bir domainin DNS bilgilerini değiştirmek istiyorsanız:

1- İlk önce farklı bir platformdan hosting satın alıp DNS bilgilerini öğrenmeniz gerekiyor.
2- Daha sonra Sanal Ofisiniz üzerinden destek birimine “ ___________.com alan adının DNS adreslerini değiştirmek istiyorum. Lütfen ________.com alan adının DNS lerini ns1.yenihostingadi.com, ns2.yenihostingadi.com şeklinde değiştiriniz. “ gibi ( İngilizce yada Türkçe ) yazmanız yeterlidir.
3- Bu şekilde mesajınızı gönderdikten sonra size gelen cevapta OPTİON A ve OPTİON B şeklinde seçenekler sunulacaktır. OPTİON A dns değişikliği için, OPTİON B domain transferi içindir. Siz de “ OPTİON A seçtim “şeklinde cevap yazıp onaylarsanız işleminiz yapılacaktır.

Daha önce farklı bir platformdan almış olduğunuz domaini Mega Holding’ te kullanmak istiyorsanız:

1- Sanal Ofisiniz üzerinden destek birimine “ ________.com alan adını daha önce satın aldım. Bu alan adını bu sanal ofiste kullanmak istiyorum. Lütfen DNS bilgilerini verin. “ şeklinde İngilizce/Türkçe olarak mesajınızı gönderiyorsunuz.
2- Bu şekilde mesajınızı gönderdikten sonra size gelen cevapta OPTİON A ve OPTİON B şeklinde seçenekler sunulacaktır. OPTİON A dns değişikliği için, OPTİON B domain transferi içindir. Siz de “ OPTİON A seçtim “şeklinde cevap yazdıktan sonra Mega Holding size gerekli DNS bilgilerini verecektir.
3- Mega Holding’ ten almış olduğunuz bu DNS bilgilerini, Domaini satın aldığınız platforma iletip DNS bilgilerinin değiştirilmesini talep ettiğinizde değişiklik sağlanacaktır.
4- Değişiklikler yapıldıktan sonra Mega Holding’ in destek birimine tekrardan “ ben değişikliği yaptım. Lütfen onaylayın. “ şeklinde son bir mesaj daha gönderiyorsunuz. Bu şekilde işleminiz tamamlanmış olacaktır.

Daha önce almış olduğum bir alan adını (domain) Mega Holdingte kullanmak istiyorum, bunu nasıl yapabilirim?

Daha önce satın almış olduğunuz bir alan adını Mega Holding’ te iki şekilde kullanabilirsiniz.

A seçeneği: DNS değişikliği yoluyla olur. Sadece Domaine ait hosting panelinizi değiştirmiş olursunuz. Ancak domain yenilemenizi ( Domain Ödemesini ) yine domaini İLK ALMIŞ OLDUĞUNUZ yerden yaparsınız ve bu süreci takip etmek sizin sorumluluğunuzdadır.
B seçeneği: Direk domain transferi yoluyla gerçekleşir 7-15 gün arası süren uzun bir işlemdir. Domain yenilemeniz Mega Holding tarafından takip edilir ve yenilenir. Domain transferi yapabilmek için şirketinizden DOMAİN TRANSFER KODU temin etmeniz gerekmektedir.

FTP hesabı var mı? FTP hesabımın bilgilerini öğrenebilir miyim?

Easy Builder kullanan müşterilerimize, FTP hesabı bilgileri güvenlik sebebiyle paylaşılmamaktadır.

Siteme canlı destek nasıl ekleyebilirim?

a- megaholdings.org sitesine giriş yapınız
b- Giriş yaptıktan sonra sağ üst köşede bulunan LOGİN kısmına tıklayıp, açılan sayfaya kullanıcı adınızı ve şifrenizi yazıp sisteme giriş yapınız. Devamında sanal ofisinizde alan adınızın yazdığı kısma tıklayınız.
c- Karşınıza çıkan seçeneklerden EKLENTİ HİZMETLERİ seçeneğini tıklayıp CANLI CHAT HİZMETLERİ’ ni seçiniz, AÇ diyerek devam edip kurulumu sağlayınız.
d- Kurulumdan sonra BUTON KODU seçeneğinden gerekli kodu alıp Easy Builder/CODE bölümünden kodu ekleyip canlı chat hizmetini kullanabilirsiniz.

Herhangi bir domainin DNS ve İP bilgilerini nasıl görebilirim?

Domaine WHOİS sorgusu yaptığınızda (whois.net, whois.com.tr gibi sitelerden ) çıkan sonuç sayfasında domainin sunucusuna ait olan DNS ve İP bilgilerini görebilirsiniz.
Örneğin;
IP Adresi 112.138.164.105
NS Sunucu: G13NS1.EASYBUILDER123.COM
NS Sunucu: G13NS2.EASYBUILDER123.COM

Domain bilgilerini (whois sorgusu) nasıl görebilirim, nereden sorgulayabilirim?

Domain sorgulama işlemini megagrupbilisim.com üzerinden yapabildiğiniz gibi, whois.net, whois.com.tr gibi web siteleri üzerinden sorgulatabilirsiniz.

Domain profilimi ( whois bilgileri ) nasıl güncelleyebilirim?

Whois Bilgisi alan adının sahip bilgileridir, bir nevi alan adı künyesidir.
a- megaholdings.org sitesine giriş yapınız
b- Giriş yaptıktan sonra sağ üst köşede bulunan LOGİN kısmına tıklayıp, açılan sayfaya kullanıcı adınızı ve şifrenizi yazıp sisteme giriş yapınız. Devamında sanal ofisinizde alan adınızın yazdığı kısma tıklayınız.
c- Karşınıza çıkan seçeneklerden DOMAİN PROFİLİ seçeneğini tıklayıp domain sahibi bilgilerini yazabilirsiniz.
d- Domain profili güncellerken Türkçe karakter kullanmayınız ve size DEMO olarak gösterilen ADRON MAX ismine kayıtlı olan profil gibi yazınız.

Yeni bir domain almak istiyorum nasıl yapacağım?

a- megaholdings.org sitesine giriş yapınız.
b- Giriş yaptıktan sonra sağ üst köşede bulunan LOGİN kısmına tıklayıp, açılan sayfaya kullanıcı adımızı ve şifremizi yazıp sisteme giriş yapıyoruz.
c- Sanal ofisinizde alan adınızın yazdığı kısma tıklayınız ve çıkan seçeneklerden YÖNLENDİRİLMİŞ DOMAİN SATIN AL yada DOMAİN ADLARINI DEĞİŞTİR seçeneklerinden birini seçip işleme devam ettiğinizde gerekli domain değişikliği bilgileri ve de ücret bilgisi size, ekranda gösterilecektir.
d- YÖNLENDİRİLMİŞ DOMAİN SATIN AL seçeneğinde 2. Bir domain satın alırsınız ve bu domain sizin 1. alan adınıza yönlendirilir.
e- DOMAİN ADLARINI DEĞİŞTİR seçeneğinde 1. Domain silinir ve başka bir domain alabilirsiniz.

Mail hesabımı akıllı telefonda yâda bir masaüstü programı aracılığıyla kullanmak istiyorum ne yapmam gerekiyor?

a- Elle kurulum / Manuel Kurulum seçeneğini seçiyoruz
b- POP3 sunucusunu seçiyoruz
c- Mail gelen ve giden sunucu ayarlarına mail.sitenizinadi.com şeklinde sitenizin adının başına mail. ekleyerek yazıyoruz ve ileri diyoruz.
d- SMTP sunucusu ayarına da mail.sitenizinadi.com şeklinde yazıyoruz. SMTP sunucu port ayarı eğer 25 ise bunu 587olarak değiştiriyoruz ve ileri dediğinizde e-postalarınızı artık telefon/bilgisayarda görüntüleyebilirsiniz.

E-Mail hesabıma nereden ve nasıl giriş yapacağım?

Adres satırına mail.site-adi.com şeklinde yazdığınızda açılan sayfaya mail adresinizi ve mail şifrenizi yazarak giriş yapabilirsiniz.

Mega Holding Şifremi Unuttum. Nasıl Öğrenebilirim ?

a- Megaholdings.org sitesine giriş yapınız.
b- Giriş yaptıktan sonra sağ üst köşede bulunan LOGİN kısmına tıklayıp, açılan sayfada kullanıcı adı ve şifrenizi yazmış olduğunuz kısmın altında bulunan ŞİFREMİ UNUTTUM seçeneğine tıklayınız.
c- Şifremi Unuttum butonuna tıkladıktan sonra ki adımları bu bağlantıya sifremi-unuttum.pdf tıklayarak öğrenebilirsiniz.
NOT: Eğer şifrelerinizi bu şekilde öğrenemiyorsanız, Bilgilerinizi güncellemek için Bilgi Güncelleme Formunu doldurup göndermeniz gerekmektedir. Bilgi Güncelleme Formunu görmek ve indirmek İçin BURAYA TIKLAYINIZ
Bilgi Güncelleme formunun nasıl doldurulması gerektiğinie dair daha detaylı bilgiyi bu bağlantıya ( http://www.megagrupbilisim.com/mega-destek/bilgi-guncelleme-islemleri.pdf ) tıklayarak edinebilirsiniz.

Sanal Ofis kullanıcı adımı bilmiyorum. Nasıl öğrenebilirim?

Sizin sponsorlarınız yada liderlerinizden herhangi birisi, sizin kullanıcı adınızı görebilir. Kullanıcı adınızı öğrenebilmek için lütfen sponsorlarınızdan / liderlerinizden yardım isteyiniz.

Mega Holding destek birimine nasıl ulaşabilirim?

a- Megaholding.org sitesine giriş yapınız
b- Giriş yaptıktan sonra sağ üst köşede bulunan LOGİN kısmına tıklayıp, açılan sayfaya kullanıcı adınızı ve şifrenizi yazıp sisteme giriş yapınız.
c- Sisteme girişinizi yaptıktan sonra sağ üst köşede bulunan ZARF işaretine tıklayıp destek sistemini açınız ve devamında GELEN KUTUSU > YAZ seçeneğini seçip mesajınızı İNGİLİZCE yada TÜRKÇE olarak yazınız.

Sanal Ofis Şifremi ve Güvenlik Şifremi unuttum ne yapmalıyım?

Aşağıdaki yöntem ile hem hesap şifrenizi hemde sanal ofis şifrenizi öğrenebilirsiniz. İki Şifrenizde aynı anda gönderilmektedir.

a- Megaholdings.org sitesine giriş yapınız.
b- Giriş yaptıktan sonra sağ üst köşede bulunan LOGİN kısmına tıklayıp, açılan sayfada kullanıcı adı ve şifrenizi yazmış olduğunuz kısmın altında bulunan ŞİFREMİ UNUTTUM seçeneğine tıklayınız.
c- Şifremi Unuttum butonuna tıkladıktan sonra ki adımları bu bağlantıya sifremi-unuttum.pdf tıklayarak öğrenebilirsiniz.
NOT: Eğer şifrelerinizi bu şekilde öğrenemiyorsanız, Bilgilerinizi güncellemek için Bilgi Güncelleme Formunu doldurup göndermeniz gerekmektedir. Bilgi Güncelleme Formunu görmek ve indirmek İçin BURAYA TIKLAYINIZ
Bilgi Güncelleme formunun nasıl doldurulması gerektiğinie dair daha detaylı bilgiyi bu bağlantıya bilgi-guncelleme-islemleri.pdf tıklayarak edinebilirsiniz.