Network Marketing Girişimciler için Fırsat

Network Marketing Girişimciler için Fırsat

Network marketing alanında faaliyet gösteren Hong Kong merkezli Mega Holding’in Türkiye ve Avrupa merkezini oluşturan Mega Grup Bilişim, 2011 yılından bu yana hizmet veriyor. Yönetim Kurulu Başkanı genç bir girişimci olan Mesut Öpengin, Mega Grup Bilişim olarak kendine güvenen ve kendi işinin patronu olmak isteyen girişimcilere 21. yüzyılın en kazançlı ticari sistemlerden biri olan network marketing sistemi sunduklarını belirtiyor. Türkiye’de 50 milyon internet kullanıcısı olduğunu fakat web sitesi yayışının 1.3 milyon civarında olduğunu söyleyen Öpengin, “Bunun temel sebebi insanlar kendi web sitelerini tasarlayamadıkları için pasif kullanıcı durumundalar. Biz interneti kullanan herkesin kendi web sitesini kullanmalarını hedefliyoruz. İnternet kullanıcılarını özgürleştirdik. Onların internette Anlatmaya çalıştığım şey şu; bugüne kadar ücretsiz yaptığımız reklamlardan bundan sonra kazanç elde etmeye başlıyoruz. Düşünsenize; her gün her birimiz kaç kafe veya restoranın ya da kaç mağazanın reklamını yapıyoruz. Hem de kendi malımız gibi ciddi anlamda tanıtımını yapıyoruz. Bu tanıtımları yaparken hiçbir firma bize para ödemiyor. Peki para verseler kötü mü olurdu? Düşünsenize bir restoranda gittiniz ve memnun kaldınız. Restoranın sahibi size dese ki bundan sonra senin tavsiyenle burada yemek yiyen her müşteriden dolayı elde ettiğim cironun yüzde 10’unu seninle paylaşaca- ğım. Aslında hem o firma daha fazla kazanç elde edecek hem de siz oraya müşteri tavsiye ettiğiniz için kazanç elde edeceksiniz. Network marketing sisteminin özü budur.” Network marketing bulunmaz bir fırsat “Network marketing sisteminin diğer ticari sistemlerden farkı; kar payının insanlar arasında en adil dağılım şekline sahip olması” diyen Öpengin, sözlerini şöyle sürdürdü: “Yani bu sisteme önce kendilerini daha özgür hissedebilecekleri çok özel bir ortam oluşturduk” ifadelerini kullandı.

Sistem hızla yaygınlaşıyor 

Network marketing sisteminin 70 yılı aşkın bir süredir dünyada kullanıldığını söyleyen Mesut Öpengin, Türkiye’de bu sistemin 20 yıldır kullanıldığına dikkat çekti. Öpengin, sözlerine şöyle devam etti: “Bu sistem Türkiye’de özellikle 4-5 yıldır ciddi anlamda yaygınlaşmaya başladı. Bu da internet ve teknolojinin gelişmesiyle aslında tam anlamıyla çığır açtı. Network marketing sisteminin Türkçesi, ‘tavsiye usulü satıştır’. Yani siz bir ürünü alırsı- nız, kullanırsınız ve bundan memnun kalırsanız çevrenizdeki insanlara tavsiye edersiniz. Çevrenizdeki insanlar da bu ürünü sizin referansınızla satın alırlarsa siz bu üründen kazanç elde edersiniz.
Anlatmaya çalıştığım şey şu; bugüne kadar ücretsiz yaptığımız reklamlardan bundan sonra kazanç elde etmeye başlıyoruz. Düşünsenize; her gün her birimiz kaç kafe veya restoranın ya da kaç mağazanın reklamını yapıyoruz. Hem de kendi malımız gibi ciddi anlamda tanıtımını yapıyoruz. Bu tanıtımları yaparken hiçbir firma bize para ödemiyor. Peki para verseler kötü mü olurdu? Düşünsenize bir restoranda gittiniz ve memnun kaldınız. Restoranın sahibi size dese ki bundan sonra senin tavsiyenle burada yemek yiyen her müşteriden dolayı elde ettiğim cironun yüzde 10’unu seninle paylaşaca- ğım. Aslında hem o firma daha fazla kazanç elde edecek hem de siz oraya müşteri tavsiye ettiğiniz için kazanç elde edeceksiniz. Network marketing sisteminin özü budur.”

Network marketing bulunmaz bir fırsat 

“Network marketing sisteminin diğer ticari sistemlerden farkı; kar payının insanlar arasında en adil dağılım şekline sahip olması” diyen Öpengin, sözlerini şöyle sürdürdü: “Yani bu sisteme önce giren ile sonra giren arasında hiçbir zaman fark bulunmuyor. Sizden daha sonra giren kişi sizden daha çok para kazanabilir. Siz kendi kazancınızı kendiniz belirliyorsunuz. Ne kadar para kazanmak istiyorsanız o kadar çalışıyorsunuz ve o kadar kazanç elde ediyorsunuz. Çalışma ortamınıza siz karar veriyorsunuz. Bu iş insanların kendi işinin patronu olma işi. Bu aslında baktığınız zaman network marketing sisteminin hem en güçlü hem de en zayıf noktası. Çünkü her insan kendine patronluk yapamayabiliyor. Her insan kendini dürtemeyebiliyor. Kendi işini kurmak isteyen, kendi hayalleri olan, kendi emeğinin karşılığını almak isteyen insanlar için network marketing sistemi bulunmaz bir fırsat. Bunun ötesinde şunu söylemek istiyorum son olarak, bütün insanlar özgür olmayı hak ediyor. Bunun için sadece kendilerine daha fazla güvenmeleri gerekiyor. Biz eğer kendimize güvenebilirsek ve inanabilirsek şu an yaptığımızdan daha fazlasını yapabiliriz. Çünkü bütün insanların içinde büyük bir potansiyel vardır.” Mega Grup Bilişim’in temsilciliğini üstlendiği Mega Holdings’in dünya çapında 120 ülkede müşterisi bulunuyor. 


HABER
EKOVİTRİN AĞUSTOS 2015
Etkinlikler

Bizden Haberler

E-Bülten

İndirim ve kampanyalardan öncelikli haberdar olmak için ücretsiz e-bülten kaydınızı yapın.